hakkında

Hakkında

 

Kapıları denize açılan bir masal: Cunda...

Bir varmış, bir yokmuş. Evvel zaman içinde; birbirine karışan türlü güzel kokunun Ege rüzgârıyla birleşip daracık sokaklarını dolaştığı ''Moshonisia'' derler bir mis ''Kokulu ada'' varmış. Yaz akşamları kapı önleri sulanıp rengârenk akşam safaları açarken, dantel perdeli pencerelerden denize doğru buselik şarkılar uçarmış. Sofralarda zeytinyağlılar hep baş köşede, yeni tutulmuş balıkların pulları ışıldarken gecede, masalarda çatkapı gelmesi muhtemel misafirler için hep fazladan bir tabak, gramofonda taş plâk, gönüllerde sohbete-muhabbete her zaman yer varmış. Bu güzel adada yazın güneşin hazzı, kışın poyrazın ayazı, dalgaların köpüğü, sevdanın öpücüğü, karşı kıyılara hasretin ince sızısı, şarkıların tınısı, ayrılığın acısı, vedalar, kavuşmalar, sonbaharlar, yağmurlar ve en çok da aşklar; bambaşkaymış. Başka yerlere hiç benzemeyen eşsiz-menendsiz bu büyülü ada meğer Cunda'ymış...

Bütün kapıların denize açıldığı bir masal anlatmak isteriz size. Uyanır uyanmaz yatağınızdan kalkıp birkaç adımda Ege'nin sularıyla buluşabileceğiniz bir masal. Çamların altında durup karşıki adaları seyredebileceğiniz altın bir kumsal... Lâkin bir tarafınız denizken diğer tarafınız güzelim bir bahçe, öyle ki maviyle yeşil elele, kolkola, içiçe. İster ustalıkla hazırlanıp sunulan dünya lezzetlerinden tadın, ister yürüyerek Cunda'ya uzanın, bu çok eski adayı adım adım keşfetmenin keyfine varın. Unutmayın, bu masalın kahramanı sizsiniz, burada her şey sizin için var. Dalga sesleri, taze çiçek nefesleri, beyaz sabun kokusu, keyifli bir öğle uykusu, çayın rengi, Ege mutfağının ahengi, denizin tuzu, rakının buzu, uykunun derini, sabahın serini ve daha pek çok şey sadece sizin için bir arada. Mâlûm; Cunda çok uzun zamandır burada. Belki her ziyaretçisine farklı bir masal anlatıyordur, onu bilemeyiz. Ama siz; eğer kapıları denize açılan bir masalın kahramanı olmak isterseniz buyrun gelin, her zaman bekleriz. Gökten düşen üç elmanın biri sizin için :)

Cunda'ya hoşgeldiniz...


Alibey Adası'nda, sahil kenarında yer alan Cunda Oteli, ücretsiz şemsiye ve şezlonglarla çevrili müşterisine özel bir plaj alanına sahiptir. Tesisimizin ayrıca güneşlenmek veya denize girmek için özel bir iskelesi de bulunmaktadır. Tesis çevresinde kano ve balıkçılık yapmak mümkündür.

Otelin tüm odaları uydu TV, minibar, klima ve balkon ile donatılmıştır. Özel banyoda saç kurutma makinesi, ücretsiz banyo malzemeleri ve terlik mevcuttur. Odanızdan deniz ve dağ manzaralarının keyfini çıkarabilirsiniz.

Cunda Oteli'nde oda ve konsiyerj hizmetleri sunan, 24 saat açık bir resepsiyon bulunmaktadır. Tekne turları talep üzerine organize edilebilir. Tesis bünyesinde ücretsiz otopark mevcuttur.

Tesisteki doluluk durumuna göre açık büfe veya set menü olarak günlük kahvaltı servis edilir. Ayrıca plajda, terasta ya da bahçede açık havada yemek yeme keyfi de yaşayabilirsiniz.

Edremit Körfez Havaalanı tesise 39 km uzaklıktadır.